Welcome to Hyori by goalthemes.
Call Us:
Ulei de măsline extravirgin 100% Arbequina, de categorie superioară, obţinut direct din măsline, exclusiv prin procedee mecanice.
Cantitate: 500ml
110,00 lei
Stoc epuizat
Ulei de măsline extravirgin obţinut în Spania, Catalonia, în regiunea Priorat, 100% din măsline soi Arbequina.
Acest ulei este obţinut din măsline culese manual la începutul lunii noiembrie, când fructele sunt în pârg. Gustul uleiului rezultat este dulceag, cu note minime amărui, dar cu arome de măr verde, codiţă de tomate şi fructe confiate, cu o textură untoasă şi note uşor piperate, cu un retrogust astringent.
Metodă de obţinere prin presare mecanică asigură păstrarea tuturor proprietăților nutritive, menținând astfel un conținut ridicat de antioxidanți și acizi grași esențiali.
Datorită gustului blând, este perfect pentru salate, pește, legume la grătar sau deserturi.
Se poate folosi la gătit la temperaturi moderate, dar cel mai bine este consumat crud pentru a-i păstra proprietățile.
Imi puteti zice va rog ce aciditate are acest ulei?
Am primit azi comanda, un ulei foarte bun, exceptional, nu mă așteptam să pot cumpăra așa ceva în România. Costă ceva, dar face toți banii.
Primul ulei de măsline pe care îl apreciez cu adevărat. Un gust blând care se pretează atât la gătit cât si crud pus pe salate. Recomand.
Perfect de pus pe bruschete.
Gust:Cu adevarat interesant, m a facut sa iau 3 gurite, eram ca tipul din Ratatouille, o explozie de verde, crud, masline , deal, mare…..
Aciditate:foarte redusa, cautam un soi care sa nu ma arda pe git dimineata cand beau o gurita.
Pret: o idee maricel dar faptul ca are buletin de analiza compenseaza,.
Merită fiecare leuț!
doar o rugaminte pentru cei care v-au dat description la produs si au facut si eticheta: v-au mancat un „ă” la Pârgă. si textura trebuia sa fie textură. Zic numa. Ati dat o suma pe eticheta aia, sau ma rog, producatorii. Dar nu suntem noi mereu pe faza? verificati si descriere la produs pe site si pe eticeta sticlei. :d Cheers! Va iubim toti ce mai. Hai, Sa ne fie bine ca sa nu fie rau.